מחשבון חתונה

מחשבונים לתקציב חתונה יכולים להיות מאוד מתסכלים לעבוד איתם אם החתן והכלה רוצים אורח מציאותי של הוצאות החתונה שלהם. הבעיה היא שהעלויות של תכנון חתונה משתנות באופן דרמטי בהתאם למקום בו אתם מתחתנים, מתי מתחתנים ואיזה סוג חתונה אתם רוצים לתכנן.

מקומות רבים מציעים מחשבונים לחישוב תקציב, ולא רק אתרי מחשבונים לחתונה. ישנה הסכמה כללית כי רוב האתרים מוטים לטובת האינטרסים של האתרים המפרסמים עצמם, ולא בהכרח מספקים את האומדן התקציבי הטוב ביותר עבור הזוג הממוצע שמנסה לחשב את הוצאותיהם.

לדוגמה, מחשבון לתקציב חתונה המפורסם על ידי גורם צילום משקלל את האחוזים שעליכם להוציא על צילום ווידאוגרפיה גבוהים משמעותית מחברת מוזיקה גדולה המספקת את אותו משאב מחשבון. זה טוב לעסק שלהם, אבל רע לזוגות שמנסים להבין מה הם צריכים להוציא, לעומת מה שהם יכלו לחסוך מההוצאות, לפי כל קטגוריה מסוימת.

לא מזמן, עמיתה בתעשייה פנתה אלי לעזרה בבלוג שהיא כותבת על מחשבוני תקציב, ושאלה אותי כמה כסף אני חושב שצריך לחשב בכל קטגוריה. אמרתי לה שאני אפילו לא יכול לנחש. הסברתי שאני יכול לתת תשובות מוצקות לחתונה ביעד באולם כזה או אחר, אבל כשאני מתכנן את החתונות, המספרים שונים בהרבה. לא זו בלבד, גם המספרים משתנים באופן דרמטי מעיר לעיר. הסכום שהוקצה לקטגוריות של ספקי חתונות ספציפיים באשקלון, אינו זהה לחתונת בתל אביב

אם בחרת להשתמש במחשבון תקציב כדי לנסות לשלוט בהוצאות שלך, קח בחשבון את הדברים הבאים:
- מקומות לחתונה עולים יותר בערים הגדולות, ולכן לוקחים חלק גדול יותר מהתקציב.
באזורים מסוימים ישנם מקומות המציעים הנחות משמעותיות לחתונות שלא מתוכננות, אך הנחות אלה אינן זמינות בכל אזור. בחלק מהמקומות יש מחירי עונה גבוהים ונמוכים, עם נקודות מחיר שונות בהרבה לכל אחת מהן.
- עלויות הפרחים משתנות לפי טעם הכלה בפרחים, איפה היא מתחתנת ומתי. לומר לכלה שעליה לתקצב X שקל ללא שום מושג איזה פרחים היא מבקשת, כמה גדולה מסיבת החתונה שלה או שמא הפרחים האלו זמינים איפה שהיא מתחתנת בזמן השנה זה לא אחראי ולא מדויק. זו תהיה הערכה דמיונית ללא בסיס במספרים ממשיים.

עלויות קייטרינג שונות בהרבה תלוי במקום בו מתקיימת החתונה. כמעט בלתי אפשרי לקבל קבלת פנים נחמדה בפחות מ- 250 שקל לאדם, באוכל בלבד, ברוב הערים הגדולות. אולם כלות המתכננות חתונות בישובים קטנים, או בפרברים, אפשר לקבל הצעות מחיר להאכיל את אורחיהן תמורת 170 שקל לאדם.
- תעריפי בר משתנים באופן דרמטי לפי אזור ולפי מקום. במקומות מסוימים תוכלו לקבל מחיר של X שקלים לאדם עבור בר פתוח כל הלילה (רמות הבר משתנות). וחלק מהמקומות תוכלו לרכוש שתייה לפי כמות הבקבוקים.
אם אינך מעוניין להשתמש במחשבון מקוון, הנה כיצד זוגות יכולים לתכנן תקציב ריאלי - הדרך המיושנת.
התחל על ידי עריכת רשימה של כל מה שהם צריכים לשלם עבורם, ומלא את מה שהם חושבים שזה יעלה. אם אתם לא יודעים כמה זה עולה, הם צריכים לברר להשלמת החישוב. אף אחד מהמספרים האלה לא יהיה סופי, וייתכן שהם לא יכללו את הספקים שתקחו בסופו של דבר, אבל זה יתן לכם מושג טוב כמה כסף אתה צריך לחשב עבור אותם תחומים בתכנון החתונה שלכם.

חלק מהפריטים לחתונה הם הוצאות קבועות, וחלקם משתנים על פי מספר העובדים. עלות הלהקה או התקליטן לא משתנים אם יש לכם 50 או 100 אורחים. אבל העלות להשכרת שולחנות, כסאות, מצעים, תפאורה ואז הזנה והשקה של כל האנשים האלה שונה באופן דרמטי אם יש לכם 50 יותר אורחים ממה שתקצבתם.

כל הזכויות שמורות לאיזי איוונט ©